قوانین و مقررات

شرایط عمومی

کاربر گرامی، کلیه قوانین و مراحلِ ایجاد پنل کاربری و فروشگاهی در وبسایت میهن مارکت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و حمایت از حقوق مصرف کنندگان است که مصرف کننده متعاقبا موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در آینده اصلاحات و تغییراتی در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های میهن مارکت ایجاد شود، در همین صفحه به روز رسانی و منتشر می شود. بنابراین شما توافق می‏‌کنید، استفاده مستمر از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

 1. یادآور می شود که میهن مارکت تولید کننده و یا فروشگاه اینترنتی نیست و صرفا بستری جهت معرفی محصولات فروشگاه ها و وبسایت ها(مارکت پلیس) فراهم می کند. لذا، انتخاب محصول و فروشگاه، فرایند خرید و خدمات پس از فروش به عهده فروشگاه می باشد و درج قیمت گذاری و گارانتی توسط فروشندگان انجام می شود و میهن مارکت در آن دخالتی ندارد.
 2. بازدید از وبسایت میهن مارکت بدون ایجاد حساب کاربری امکان پذیر و مجاز است ولی برای استفاده از خدمات های دیگر باید حساب کاربری ایجاد شود.
 3. استفاده از وبسایت میهن مارکت به معنی قبولی تمامی قوانین و مقررات وبسایت می باشد.
 4. هرگونه سو استفاده از اسناد و مدارک بارگذاری شده توسط مشتری در سیستم پیگرد قانونی دارد و خدمات دهنده نسبت به حفظ محرمانگی اسناد فوق مسئول است.
 5. مجموعه میهن مارکت بنابر شرایط و صلاحدید کارشناسان، در هر زمان می تواند حساب های کاربری کاربران را مسدود کند و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست و کاربر در این خصوص هیچ گونه حقی برای اعتراض داخل سایت و یا از طریق مراجع قانونی را ندارد در شرایط مسدود شدن حساب کاربری / فروشگاهی دلیل توسط کارشناسان مجموعه به اطلاع کاربر خواهد رسید و تا رفع مشکل بنابر نظر کارشناسان اکانت مسدود خواهد ماند.

 

 1. میهن مارکت میتواند در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی شخص، اکانت کاربری / فروشگاهی کاربران را مسدود کند. برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه های زمانی مختلف نیز می تواند از کاربر درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی داشته باشد.

 

پنل کاربری

 1. شخص حقیقی یا حقوقی می تواند نسبت به ایجاد حساب کاربری اقدام نماید.
 2. پنل کابری مختص استفاده شخص ثبت نام کننده است در صورت ارائه نام کاربری و رمز عبور به سایرین، و در نتیجه بروز هر گونه اشکال، ایراد، سوءاستفاده، شخص کاربر مسئول خواهد بود.
 3. مسئولیت حفظ و نگه داری از نام کاربری و رمز عبور با کاربران بوده و کاربران مکلف اند در صورت فراموشی، مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، از طریق راه های ارتباطی موجود کارشناسان میهن مارکت را در جریان قرار دهند.
 4. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن  دارند و به سن قانونی رسیده اند، می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری نمایند. برای استفاده از خدمات وبسایت میهن مارکت کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و  شماره همراه خود را در سامانه ثبت کند.
 5. کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سامانه میهن مارکت وارد نماید.
 6. کاربر متعهد می‌گردد که صرفا با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در سامانه میهن مارکت اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماما مسئول بوده و میهن مارکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

 

حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات

 1. مجموعه میهن مارکت تمام تلاش خود را در جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران خواهد کرد.
 2. اطلاعات دریافتی از کاربران جهت بهبود خدمات، پیگیری مطالبات و هم چنین مکابته و ارتباط با کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. مجموعه میهن مارکت متعهد می شود داده های کاربران جز در مورد کارکرد همین سایت و سامانه برای مقاصد دیگر به کار نرود.

 

تعهدات

میهن مارکت  هیچگونه دخالتی در روند کارکرد فروشگاه ها  و همچنین ارسال کالا و یا دریافت وجه مابین فروشندگان و خریداران ندارد و متعاقبا هیچگونه مسئولیتی در قبال عملکرد فروشگاه را نیز نمی پذیرد.

 

شرایط غیر فعالسازی حساب کاربری

در صورت گزارش کاربران بنابر تخلف فروشگاه، انتشار محتوای غلط و غیر واقعی( مانند تصاویر غیر واقعی و اطلاعات نادرست)، اعلام قیمت نامتعارف مجموعه میهن مارکت این حق را دارد تا حساب کاربری / فروشگاهی را مسدود کردهتا اقدامات لازم توسط صاحب حساب صورت پذیرد.

همچنین در صورت وجود ابهام و تناقض در اطلاعات وارد شده توسط صاحب فروشگاه، کارشناسان میهن مارکت مجاز به تعلیق حساب و اقدامات قانونی هستند.

کاربران گرامی توجه داشته باشید با توجه به عدم دخالت مجموعه میهن مارکت در روند خرید محصولات از فروشگاه ها، حداکثر برخورد با فروشگاه ها، تعلیق حساب کاربری و بستن آن می باشد. بنابراین جهت جلوگیری از هرگونه مشکل، کلاهبرداری و سایر اتفاقات، خود کاربر مسئولیت اعتبارسنجی مانند احراز هویت فروشگاه، بررسی اینماد و .... را برعهده دارد.

 

سایر مقررات

 • میهن مارکت در قبال عدم دسترسی منظم کاربر به وب سایت و عدم بررسی اعلان ها از سوی کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.
 • نحوه ارتباط میهن مارکت  با کاربران از طریق ایمیل، تماس تلفنی و اکانت تلگرامی به آیدی @mihansupport1 و شماره تلگرامی 09108101848 می باشد. کلیه پیام های سامانه صرفا از طرق مذکور ارسال و مشاهده شده تلقی می گردد.
 • هرگونه اقدامی از سوی کاربرکه منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های میهن مارکت و صاحب امتیازان آن شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. میهن مارکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
 • تمامی مالکیت نرم افزار و سامانه متعلق به مجموعه میهن مارکت بوده و کاربران صرفا حق استفاده از سامانه را در محدوده تعیین شده دارند و هیچ گاه، هیچ نوع حق  مالکیت و سایر موارد به کاربران تعلق ندارد.
 • کلیه اقدامات کاربران در خصوص اقدام به دسترسی غیر مجاز و سایر فعالیت ها که مشمول قانون مجازات رایانه ای یا سایر مقررات کشور گردد، مورد پیگیری قضایی واقع می شود و کاربر متخلف می بایست علاوه بر تحمل مجازات های قانونی تعیین شده نسبت به جبران خسارات وارده به سامانه نیز اقدام نماید.